V pondělí 28. srpna dopoledne a pak znovu po druhé odpolední cestáře trápil poměrně vydatný déšť. Dopoledne se ale počasí umoudřilo a začala pokládka asfaltové obalované směsi. „První etapa prací má termín ukončení 8. září, ale předpokládáme, že se dílo povede urychlit a hotovo budeme mít už v neděli 3. září,“ uvedl pro Deník vedoucí oblasti Benešov KSÚS Jiří Brzoň. První etapa začíná na okružní křižovatce pod nemocnicí a končí před vjezdem na parkoviště obchodního domu Lidl. Na něj auta vjíždějí ulicí Červené Vršky ze směru od Prahy. Kromě samotné opravy silnice cestáři uprostřed ní vybudovali také ostrůvek u zastávky autobusů.

Benešovská ulice Červené Vršky 28. srpna:

Benešovská ulice Červené Vršky 28. srpna | Video: Zdeněk Kellner

„Okružní křižovatka a silnice jsou krajskou investicí a město v ulici Červené Vršky v rámci jejich akce upravuje zastávku autobusů a přechod pod prodejnou Lidl. Současně likvidujeme provizorní přechod pro chodce nad Lidlem,“ připomněl benešovský místostarosta Roman Tichovský. Druhá etapa rekonstrukce, úsek od místa nad vjezdem na parkoviště zmiňovaného obchodu po nejnovější okružní křižovatku u někdejší továrny Hydraulika, má stanovený harmonogram prací od 11. září do 6. října. Podle Jiřího Brzoně chce však KSÚS vyjednat se speciálním stavebním úřadem, jímž je Silniční správní úřad Benešov, možnosti zahájit druhou etapu bezprostředně po konci té první.

Zda se to povede, nebo v ulici Červené Vršky na téměř týden utichne pracovní ruch, není zcela jisté. Na původní rozhodnutí úřadu totiž navazují například jízdy autobusů. Podle zjištění Deníku je ale záležitost na dobré cestě. „Proti urychlení akce a zkrácení uzavírky žádný soudný člověk nemůže být,“ uvedla k tomu Marta Koptová, vedoucí Silničního správního úřadu Benešov. Rekonstrukce více než šesti set metrů silnice druhé třídy má rozpočet včetně DPH 6,409 milionu korun.