Na vlastní oči se nejlepší žáci se všech tříd postupické základní školy mohli přesvědčit, jak neútulná byla cela předběžného zadržení ve sklepě benešovského obvodního oddělení, kam si policisté „odkládali“ podezřelé nebo zadržené pachatele trestných činů.
Strohé, do betonu zapuštěné židle, kavalce i stůl.
Mžourající zadrátované světlo, železné dveře a umyvadlo fungující na principu záchodového splachovadla.
„To aby nám celu někdo záměrně nevyplavil,“ vysvětlil školákům vedoucí oddělení Jiří Pacovský.
„Doufám, že se v budoucnosti do cely nedostanete jinak, než na exkurzi,“ dodal k dětem nadporučík s tím, že nyní policisté převáží zadržené pachatele z Benešova na nocleh do pražské cely.
Ubytování a stravování zatčených, snídaně do limitu patnácti korun a teplé jídlo jednou denně za 30 korun, platí státní rozpočet.
Pro zadržené osoby nyní v Jiráskově ulici slouží katr, zamřížovaná chodbička s lavicí.
Sklepní místnost nyní čeká rekonstrukce, zrovna tak jako vstupní vestibul, kde vznikne pro veřejnost zřejmě ještě letos moderní recepce.
„Občanovi, jenž přijde ohlásit nějaký čin, se tak jako nyní bude věnovat dozorčí služba,“ upřesnil vedoucí oddělení, v jehož revíru jsou obce v okolí Benešova.
Služebna má, tak jako jiné útvary, personální podstav, které mají vyřešit náborové akce, jejíž součástí byla i exkurze postupických školáků.