Velká voda, která most podemlela po přívalových deštích v sobotu, zničila část opěrné zdi mostu. Těsně pod mostem stojí dům se zahradou, a právě na pozemku je velká část vyvalených kamenů. Naštěstí se při poškození mostu nikomu nic nestalo, i tak ale hasiči spolu s cestáři na místě zasahovali. “Hasiči dostali informaci o poškození mostu v 19 hodin.

Následně do Domašína vyrazili dobrovolní hasiči z Vlašimi a Domašína, situaci monitorovali. Také zajistili kus betonu z mostu, který visel nad dírou vzniklou deštěm,” řekl tiskový mluvčí středočeských hasičů, Ladislav Holomčík. V sobotu byl most zcela pro dopravu uzavřen, nyní je jen zavřená část, kde se kvůli dešti vytvořila na mostě díra. Řidiči tak místem projedou jen jedním zúženým pruhem, a sníženou rychlostí na 30 kilometrů v hodině.

“Závadu budeme sledovat. Vyslali jsme odbornou firmu, aby provedla mimořádnou prohlídku toho, co se stalo, a navrhla způsob provizorní opravy. Určitě ale rozpadlou část dočasně zasanujeme,” podotkla Helena Frintová z tiskového oddělení tiskové středočeského krajského úřadu. Oprava mostu je nyní naplánovaná na letošní srpen, kraj by chtěl rekonstrukci financovat z části z IROPu. Celkem by měla akce stát kolem 21 milionů.

Starosta Vlašimi, Luděk Jeništa, by byl rád, kdyby oprava mostu začala až ve chvíli, kdy ve Vlašimi skončí uzavírka kvůli opravě mostu na Pavlovice. Kdyby se nyní začal opravovat i most v Domašíně, řidiči by se do Vlašimi nedostali vůbec. To by dopravu ve městě zkomplikovalo ještě více.

Přívalové deště, která v sobotu zasáhly okres, nejvíce ohrozily právě Vlašimsko. To potvrzují hasiči, kteří právě do okolí Vlašimi vyjížděli nejčastěji. Krom dohledu u domašínského mostu museli řešit i zatopené objekty. Dohromady se tak ve městě a jeho okolí odehrálo více jak deset případů souvisejících s velkou vodou. Řešit hasiči museli i dopravní nehody, jako třeba tu na silnici v Jinošovském údolí, kde řidič osobního vozidla skončil ve stromě.