„Bylo by to až v případě, že by se nám podařilo odkoupit objekt bývalé Střední školy cestovního ruchu v Táborské ulici,“ naznačil starosta Jaroslav Hlavnička zatím jen zamýšlenou změnu a připomněl, že tamní učebny využívají nyní studenti Základní umělecké školy Josefa Suka. „Vzniknout by tam mohly startovací byty pro občany města,“ naznačil starosta.

Jestli jednou Benešov školu koupí, rozpohybují se do té doby statické záležitosti města. Jednou z nich je i oprava Hotelu Pošta. Předešlé vedení uvažovalo, že objekt rozdělí na několik částí a městu zůstane ta, v níž je divadlo. Jenže právě to by bylo pro budoucí majitele velmi složité a nepřiklání se k tomu ani současní benešovští lídři. „Technicky by to ani nešlo,“ míní místostarosta Roman Tichovský.

Starosta v souvislosti s tím také upozornil, že město nechce Hotel Pošta prodávat. Naopak z něj chce vytvořit kulturní centrum, kde by našla místo i umělecká škola. „Právě tam by se měly přestěhovat všechny její části, takže by byly pod jednou střechou,“ plánuje Hlavnička.

O záměru bude vedení města hovořit jak s kulturní, tak architektonickou komisí. Analýzu by pak měla následovat studie a další kroky, které by vedly k realizaci záměru.