Vzhledem k velkému počtu dětí v Bystřici byla přistavěna nová budova, ve které jsou další dvě velké moderní třídy s příslušenstvím. Tam byl provoz zahájen 1. září 2007. Kapacita školy byla 130 dětí v pěti třídách.

Od 1. dubna 2014 zprovoznilo vedení další dvě třídy, které vznikly v přístavbě na základní škole. K naší mateřské škole tak přibylo odloučené pracoviště, kde se vzdělávají předškoláci. Kapacita školy tak vzrostla na 186 dětí v celkem sedmi třídách.

MŠ Bystřice - Ježci, Křiklánová Helena, Hasselrot KateřinaZdroj: Deník / Eva Kovaničová

Hlavním mottem školy je: „Každý, s kým se v životě potkám, mě v něčem předstihuje. Tak se od něho učím.“ Vizi ztotožňuje mateřinka s citátem Ralpha Walda Emersona: Být efektivní a učící se organizací, která je pro své systematické směřování ke kvalitě.

Takovým tím hlavním heslem, které škola razí a chce, aby jej brali vážně i rodiče, je věta, kterou pronesl velký učitel národů Jan Ámos Komenský: „Chyby první výchovy nás provázejí celým životem, proto nejpřednější stráž lidského pokolení je v kolébce.“

Příště si představíme další děti z MŠ v Bystřici. V tištěném vydání Benešovského deníku však již ve středu 12. června 2019!