Toho poté vystřídal Pavel Chlistovský (nezávislí), který po uplynutí daného volebního období předal otěže města do rukou opět Miroslavu Rohelovi. V roce 2006 byl za hlavního představitele Bystřice zvolený Daniel Štěpánek (ODS), který ve volbách 2010 až 2014 svůj post obhájil. O totéž by se rád pokusil i pro nadcházející volební období.

V průběhu uplynulých čtyř let došlo k personálním změnám jak ve vedení města, tak v technických službách. Kvůli názorovým neshodám odstoupila ke konci roku 2011 z postu místostarostky Olga Mokošová (TOP 09), kterou v prosinci téhož roku nahradil Libor Topol (ČSSD). Ředitele Technických služeb Bystřice Josefa Kubů vystřídal Tomáš Semrád.

Kdo v Bystřici čtyři roky vládl

Starosta: Daniel Štěpánek
Místostarosta: (Olga Mokošová do 30. 11. 2011) Libor Topol
Tajemník: Zdeňka Mrázková
Zastupitelé: Miroslav Burda, Antonín Dvořák, Růžena Dvořáková, Tomáš Filip (členem od 19. 2. 2013), Josef Hendrych, Hana Hofmeisterová, Vladimír Chramosta, Miroslava Jirovská, Theodor Máca, Olga Mokošová, Petr Slavík, Josef Stibor, Josef Šembera, Daniel Štěpánek, Libor Topol, Markéta Vintnerová, Milan Vosátka ml.

ANKETA: Co se městu podařilo a co naopak ne?

Miroslava Měchurová,
Bystřice
Hodně se toho tady podařilo. Opravdu se zastupitelům spousta věcí povedla. Je to tady takové hezčí. Jediné, co ne a ne dát stále do pořádku, je přírodní koupaliště v Líštěnecké ulici.

Jolana Habadová,
Bystřice
My jsme se sem přistěhovali, takže já nemám o změnách, ať už k lepšímu nebo k horšímu přehled. Ale žije se mi tady dobře. Jediné, co mi vadí, že jsou tady v obchodech hodně drahé potraviny.

Václav Kvěch,
Bystřice
Já ani nevím. Jsem už v důchodu. Určitě tady město nějaké drobnosti udělalo. Ale žádné velké věci ne. Vodovod je už asi deset let a o ničem jiném nevím. Měli by udělat něco s náměstím.

Renata Svejkovská,
Bystřice
Určitě perfektní jsou hřiště pro děti, nová školka, sportovní hala. Co bych tady zlepšila je bezpečnost. Ať už co se týká dopravy, tak je tady bohužel hodně drogově závislé mládeže.

Výsledky komunálních voleb v roce 2010

Název strany       počet hlasů       počet mandátů
ODS           5858 (23.30%)           4
ČSSD                 5810 (23.11%)      4
TOP 09         3994 (15.88%)       3
KDU – ČSL              3506 (13.94%)       2
Nezávislí         3333 (13.25%)       2
KSČM                   2639 (11.89%)          2

Co se podařilo
Strategický plán města – na který dostalo město dotace. Díky tomu má Bystřice seznam projektů, které by se měly v období 2014 až 2020 realizovat.
Mateřská škola – se dočkala navýšení kapacity. Nad základní školu byly přistavěny dvě třídy mateřinky, plus tři třídy základní školy.
Nový prostor pro sběrný dvůr – zakoupilo město za dotace, které k tomuto účelu získalo. Díky tomu vzniká moderní sběrný dvůr pro separovaný odpad.
Dětské hřiště – které vzniklo z nepoužívaného vodního zdroje v místní panelové zástavbě.
Sportoviště pro náctileté – s in line dráhou, lezeckou stěnou a několika venkovními posilovacími stroji.
Nová úpravna vody – v Božkovicích.
Zpomalovací pruhy – před základní školou.

Co se nepodařilo
Výměna autobusových zastávek – nejen ve městě, ale i ve všech šestadvaceti spádových obcí.
Vodovod v Bystřici – se nepodařilo dát do takového stavu, aby nedocházelo k častému výpadku dodávky vody do domácností.
Nová úpravna vody – která by měla změnit technologii úpravy vody. Měl by odpadnout nadměrný zápach chloru.
Spolkový dům v Líšně – se nepodařilo realizovat, jelikož město nesehnalo vhodný pozemek, který by byl v majetku města a byl v územním plánu.
Administrativní budovu zemědělského družstva – město sice odkoupilo, ale nedohodlo se na jejím využití.
Chodník z Bystřice do Líšna – je kostlivec ve skříni.
Drogy – boj, který s nimi město stále nevyhrává.