Sto sedmdesát čtyři miliony korun. To je konečná částka, na níž přišlo budování kanalizace v týneckých osadách Chrást nad Sázavou, Pecerady, Podělusy a Zbořený Kostelec.

„Kanalizace zatím není zcela ukončena, odstraňují se poslední nedodělky,“ upřesnil místostarosta Týnce Martin Kadrnožka s tím, že se to týká zejména Chrástu, kde se zpoždění počítá jen na dny a také Podělus. Právě tam měl zhotovitel, firma Skanska, potíže s podvrtem Sázavy.

„Už je to vyřešené, nyní nám zbývá dořešit jeden dokument a může se to spustit,“ tvrdí Kadrnožka.

Na kanalizaci se ve čtyřech osadách připojilo z původně předpokládaných asi 720 domácností 680. „Tento stav je včetně zaslepených odboček,“ upřesnil druhý muž radnice.

Mezi nedodělky patří také úklid provizorních deponií zeminy. Tu stavebníci ukládali na několika místech a nyní ji převážejí ke konečnému uložení. Taková místa jsou například za oběma brankami fotbalového hřiště v Peceradech.

„Toto uložení a terénní úpravy jsou ještě v ceně díla,“ ujistil Kadrnožka, ale připomněl, že plácky budou pouze zatravněné a zatím se na nich žádné sportoviště stavět nebude.

Desky z obalované živičné směsi, kterých je na úložišti v Peceradech hromada, zhotovitel kanalizace převeze k recyklaci, nebo je uloží na skládce k tomu určené.

Změnu vizáže doznala i rokle v lese nad osadou Pecerady. Právě ji také zasypal vytěžený materiál. Nyní by měl zhotovitel místo urovnat. Podle místostarosty tam město Týnec na své náklady vysází nový les.