Hádka, pak nadávky, najíždění do chodce autem a jeho následný výpad pěstí do kapoty osobního auta. Tak lze ve zkratce popsat incident, jenž se odehrál na konci března v benešovské Nádražní ulici. Oba účastníci sporu interpretují událost po svém. Nyní má celou záležitost rozřešit Policie ČR. Právě jí podala mladá řidička trestní oznámení na Romana Bláhu, vedoucího odboru dopravy Městského úřadu Benešov. Ten sice úderu pěstí do kapoty lituje, nicméně ani to ho nemusí ochránit od potíží v zaměstnání.
Pokud totiž nezávislý znalec uvede, že úředník způsobil škodu za pět tisíc korun, bude se podle trestního zákona jednat
o trestný čin. „Na vozidle vznikla škoda 4650 korun,“ uvedla mluvčí benešovské policie Zuzana Stránská. S určením výše škody ale nesouhlasí řidička. „Škoda, kterou jsem uvedla do protokolu policie, je mezi pěti a šesti tisíci korunami,“ sdělila.
Automechanik, který zná sou〜časné ceny práce i materiálu, potvrzuje, že odstranění škody
z Fordu Scorpio by mělo stát nejvýše 4500 korun.
Pokud by tomu tak nebylo a škoda, kterou Bláha způsobil řidičce, se přehoupla přes pětitisícovou hranici, rozhodla by
o trestu nikoli přestupková komise, ale soud. V takovém případě by byl úředník soudně trestán a jako takový by nemohl vykonávat práci ve státní správě.
„Je to spekulace,“ vyhýbala se přímé odpovědi tajemnice benešovského úřadu Miluše Stibůrková. „Byl by to problém,“ připustila poté.
Roman Bláha se už k celé záležitosti nechtěl dále vyjadřovat.