Za nemocnici byl přítomen náměstek pro léčebnou a preventivní péči Josef Stibor a primář transfuzního a hematologického oddělení Vladimír Bouček. Poděkovat dárcům za lidský přístup k dobrovolnému dárcovství krve a tím za záchranu zdraví svých spoluobčanů přišli také zástupci zdravotních pojišťoven, kteří měli pro dárce připravené drobné dárky.

„Krev je důležitý zdroj pro léčbu pacientů, chtěl bych poděkovat všem dárcům, že k nám chodí darovat svou krev a pomáhají nám tak zachraňovat životy druhých lidí. Děkuji za vaši trpělivost a ochotu, obzvláště ve chvílích, kdy vás voláme na mimořádné odběry z důvodu nedostatku některé krevní skupiny," poděkoval dárcům Vladimír Bouček.

Pod záštitou Českého červeného kříže zastoupeného ředitelkou Oblastního spolku Renatou Šimonovou, bylo pro bezpříspěvkové dárce připraveno 49 vyznamenání stříbrnou medailí Jana Janského za 20 bezplatných odběrů, 45 vyznamenání zlatou medailí za 40 odběrů a dokonce 9 zlatých křížů 3. třídy za 80 odběrů a 1 zlatý kříž 2. třídy za 120 odběrů, který byl na půdě benešovské nemocnice předán snad úplně poprvé.

„Jsem rád, že jsem mohl mít tu čest předat zlatý kříž 2. třídy dárci, který absolvoval 120 bezplatných odběrů krve. Je to něco neuvěřitelného, co je hodno respektu a uznání," prozradil primář transfuzního a hematologického oddělení.

„Ochota dárců krve darovat krev pro zdraví a často i záchranu života je projevem jejich humánního vztahu ke spoluobčanům. Patří jim dík nejen těch, kterým pomohli navrátit zdraví, ale i celé naší společnosti," doplnila Renata Šimonová, ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže Benešov.

JANA HELM MUSILOVÁ