Adéla Kucharčíková se se všemi přítomnými podělí o zážitky z nemocnice, dětského domova, hospice, běžných vesnic, měst i resortů pro turisty v Ugandě. Vyprávět bude určitě i o ugandských dětech, s kterými se potkala.

Desire je šestiletá holčička, která byla přijatá s hladinou hemohlobinu 18 (už 110 se považuje za anemii a pod 80 se podává transfuze. Očividně se dá přežít i s osmnácti). Narodila se HIV pozitivní a nemá rodiče.

Swaib je tříletý chlapeček, co se před víc než třemi měsíci popálil horkým olejem. Whisper má v léčbě popálenin skvělé výsledky, ale Swaibovy popáleniny se nehojí, má hrozné bolesti a jeho maminka nemá vůbec žádné peníze na to, aby ho vzala do specializovaného centra, a otec se k rodině vůbec nehlásí. Teď se díky projektu dobrovolnic z Irska vybralo dost peněz, aby mohl jít na operaci, takže mu všichni držíme palce.

"Život se tady s lidma vůbec nemazlí, tyhle děti už toho prožily víc než si já vůbec dokážu představit, a i přesto mají ještě chuť hrát si a smát se. Tohle jsou jen dva příběhy, organizace Whisper ale denně pomáhá desítkám takových dětí, a to i těm z nejchudších rodin, které by v jiné nemocnici ani nepřijali. Každý den se nepřestávám divit, jak skvělou práci Whisper tady v Ugandě dělá a kolik síly v sobě lidi dokážou najít!"

napsala Adéla Kucharčíková pro www.vlasim.charita.cz