„Je to druhá nejlepší taneční skupina, kterou jsme v klubu vychovali. Podařilo se to díky poctivému přístupu tanečníků i podpoře ze strany jejich rodin,“ řekl Karel Maršálek.

Pár Vojtěch Polák s Lucií Bartůškovou si „vytančil“ nejvyšší třídu A a další tři soutěžní páry postoupily do výkonnostní třídy B. Na podobný úspěch čekal klub dlouhých 17 let.

Vojtěch Polák s Lucií Bartůškovou si vytančili nejvyšší třídu v latinskoamerických tancích, ve standardních tancích jim k nejvyšší příčce chybí jen kousek. Další tři páry, které postoupily do třídy B, jsou Adam Slepička s Janou Klápovou, Vojtěch Blažek s Adélou Neradovou a Vojtěch Mareš s Annou Bártovou.

Úspěch ale nespadl mladým tanečníkům z nebe. Stojí za ním hodně dřiny. Nejúspěšnější pár spolu tančí už osm let a právě latinskoamerické tance má nejraději. Vojtěch má rád jive, Lucie miluje sambu. Postup mezi taneční elitu berou ale s pokorou a jako výzvu. „Budeme muset ještě víc trénovat,“ říkají shodně a cíl svého snažení mají jasný, probojovat se na Mistrovství České republiky.

Páry trénují třikrát týdně, k tomu mají ještě individuální lekce s trenéry. Pracuje s nimi finalista mistrovství republiky v latinskoamerických tancích Lukáš Chmelík, hlavním trenérem standardních tanců je vicemistr republiky Vítězslav Rázek. Na rozvoji taneční výkonnosti se podíleli i Jitka, Karel, Iva a Lenka Maršálkovi, kteří je vedli od jejich prvních tanečních kroků.

Důležitá je podle Karla Maršálka podpora tanečníků ze strany jejich rodičů. „Tanec není nejlevnější sport. Jednotlivce to stojí ročně nejméně 100 tisíc korun,“ dodal Maršálek.

TSK Salta vznikla v roce 1994. Dětské a juniorské páry se v něm věnují standardním a latinskoamerickým tancům. Do vyšších výkonnostních tříd postupují na základě postupových bodů, které získávají v postupových soutěžích, a účastí ve finále. Pro postup do vyšší třídy je nutné získat 200 bodů a pět účastí ve finále.