„Když jsme dorazili na místo, z budovy šlehaly několikametrové plameny," uvedl jeden ze zasahujících hasičů s tím, že v době požáru naštěstí v objektu nikdo nebyl.

„V současné době se provádí dodatečné ohledání místa činu a další úkony. Víc vám k tomu opravdu neřeknu, protože je to stále v šetření," uvedl včera ráno Miroslav Breburda, zástupce vedoucího Územního odboru Policie České republiky Benešov.

„Co se týká výše škody, tak prozatímní odhad škody je kolem pěti až šesti milionů korun. Ale to je skutečně jenom orientační číslo, protože čekáme na zprávu od hasičů," pokračoval Breburda, který připustil možnost, že v budově byla laboratoř na výrobu pervitinu, a tedy požár mohl vzniknout kvůli špatnému zacházení s hořlavými látkami.

Požár, který v neděli ráno zachvátil motobar ve Vlašimské ulici mohl vzniknout kvůli nedbalosti jeho nájemníků. Není vyloučené, že v budově byla laboratoř na výrobu pervitinu, a tedy požár mohl vzniknout kvůli špatnému zacházení s hořlavými látkami.

„Pracujeme i s touto variantou, jelikož tam byly zajištěné i nějaké chemikálie," přiznal benešovský policista a dodal, že přestože oheň zachvátil první a druhé patro, střecha by měla být v pořádku.

To potvrdil i samotný ředitel Hasičského záchranného sboru Benešov Josef Setnička.

„To musí samozřejmě posoudit statici, ale vypadá to, že střechu nebude třeba strhnout," uvedl Setnička.

„Vzhledem k tomu, že se jednalo o náročný zásah, ať už kvůli mrazu, tak samotnému přístupu k ohni, museli jsme povolat na pomoc ještě tři sbory dobrovolných hasičů. Z Čerčan, Bystřice a Pyšel," poznamenal ředitel benešovského HZS s tím, že zatímco lokalizovat oheň se hasičům podařilo zhruba za patnáct až dvacet minut, likvidace požáru trvala vlastně až do večerních hodin.

„V průběhu dne jsme ještě na místo museli několikrát vyjíždět kvůli kontrole a odvážení vybavení," dodal závěrem Setnička.