To bylo sobotní dostihové odpoledne v Jezdeckém areálu v Černém lese, který hostil další z pravidelných rovinových a překážkových dostihů.

„Připravili jsme celkem osm dostihů, přičemž jeden bude patřit neregistrovaným koním," uvedla mezi jednotlivými závody Jana Šejnohová, moderátorka dostihového odpoledne s tím, že dříve se v Černém lese jezdily i dostihy trenérů a poníků. Ty se ale kvůli finanční stránce v posledních letech nepořádají. Přesto prý není vyloučeno, že pokud bude dostatečný zájem ze strany zúčastněných, opět jejich konání pořadatelé obnoví.

Hlavním dostihem odpoledne byl Benešovský handicap firmy Meran, steeplechase třetí kategorie na čtyři tisíce metrů.

„Nejde o příliš početné pole, zato o nesmírně vyrovnané," sdělila Šejnohová a poznamenala, že favoritem dostihu byl svěřenec žokeje Josefa Váni, kůň Wild Danger. V jeho sedle diváci viděli žokeje Josefa Bartoše, který je dvojnásobným vítězem Velké pardubické steeplechase.

Pády. O ty nebyla v průběhu dostihového odpoledne nouze. Podle mínění Jany Šejnohové, moderátorky dostihů a zároveň novinářky Dostihového světa, nejsou u amatérských dostihů pády ničím výjimečným.

„Je to tím, že se tito jezdci v sedlech tolik neobjevují. Žáci se teprve své řemeslo učí a pro dospělé je to pouze jejich hobby. Takže občas k pádům skutečně dochází," vysvětlila moderátorka.

„Tady je ale spíš problém v tom, že u některých jezdců byla patrná neznalost zdejší dráhy. Navíc, oblouk u cílové roviny takzvaně jezdce vynáší," doplnila Jana Šejnohová.

V minulých letech se návštěvníci mohli těšit i na různé doprovodné programy. Do Černého lesa pravidelně jezdil Kamil Emanuel Gott, loni tam vystoupil Vilém Čok. Letos to bylo ovšem jinak. Pořadatelé mají názor, že na vině jsou peníze a určitě také to, že v době prázdnin čerpá řada umělců zaslouženou dovolenou.

K dispozici bylo alespoň tipovací okénko, kde mohli lidé tipovat pořadí koní v jednotlivých závodech.