Můžeme ji slyšet při různých příležitostech, v létě nejčastěji na parketech, městských či pivovarských slavnostech a zábavách. V zimě převládají plesy. V čele sedmičlenného bandu stojí Petr Čejka, zakladatel skupiny, zpěvák, skladatel a muž devatera uměleckých řemesel. Nekulaté výročí oslavili členové skupiny pracovně, nahráli novou písničku s názvem Antiblbin.

„Chtěli jsme trochu lidem pomoci v boji s takzvaně blbou náladou, přispět svou troškou do mlýna v boji s hloupostí. A jak jinak to máme udělat, než tím, co je nám vlastní hudbou, písničkou a humorem," vysvětlil kapelník Čejka Bandu s tím, že stejně jako písnička se jmenuje lék spolupracovníka skupiny, Doktora Ťikťaka.

„Účinky tohoto léku jsou přímo žádoucí a jeho užívání je velice snadné. Dobrá nálada, úsměv na tváři a pozitivní energie, kterou lze užitím přípravku získat, každého, no řekněme hlupáka, již z dálky odzbrojí. Tak je možné vyhnout se přímé srážce," dodal Petr Čejka.

Členové skupiny se svou produkcí snaží oslovit co nejširší publikum a sami o sobě říkají, že hrají pop-rock. V melodiích ale pozornější muzikantské ucho zaslechne i prvky takových žánrů, jako je třeba reggae. Čejka Band hraje vlastní i převzaté písně s převážně českými texty, na svém kontě má řadu cédéček a videoklipů. Do podvědomí posluchačů se skupina zapsala hlavně skladbami Abstinuju nebo Jednou je málo.

„Hrajeme v sedmi lidech, v obsazení elektrická a basová kytara, bicí a klávesy. Máme dva muzikanty hrající na dechové nástroje a jednu zpěvačku. S živým bandem vystupujeme nejčastěji. Na menší akce jezdím buď sám se zpěvačkou, nebo vystupujeme v kvartetu," představil možnosti bandu jeho kapelník s tím, že právě v komornějším obsazení se jezdí po menších plesech nebo svatbách. Výhodou skupiny je, že ženské hlasové party obstarává Petrova manželka Majda a dcera Markéta.

„Ta teď ale moc nejezdí, protože je druhým rokem na mateřské," připomněl hudebník.

K sedmnáctému výročí Čejka Bandu skupina neplánuje žádné velkolepé oslavy ani speciální koncert. Zakladatel skupiny a v příštím roce padesátník si však nechce nechat ujít příležitost oslavit své kulatiny. A jak jinak než muzikou.

„Rád bych udělal koncert k mým padesátinám. Tak se to většinou dělá. Už jsem dostal i nabídku sálu v Týnci nad Sázavou," řekl Petr Čejka a připomněl, že v příznivci skupiny ji mohou slyšet předposlední srpnový víkend v Hošticích, na slavnostech v Hněvkovicích u Ledče a přírodním parketě v Kosově Hoře.

KAREL CHLUMEC