To jsou čísla, která ukazují, že Benešovsko si stojí, co se týká celorepublikového podílu nezaměstnanosti velmi dobře a ve Středočeském kraji je lepší pouze Mladá Boleslav.

„K 31. březnu bylo v České republice bez práce bezmála pět set devadesát tisíc lidí, což je zhruba o šest tisíc méně než na konci února," uvedla Štěpánka Filipová, tisková mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí s tím, že oproti loňskému březnu přibylo třiašedesát tisíc nezaměstnaných.

Vyplývá to ze statistik Úřadu práce České republiky. Podíl nezaměstnaných osob tak dosáhl osmi procent.

Podle sdělení Štěpánky Filipové zaznamenal ÚP ČR nejvyšší podíl nezaměstnaných ke konci minulého měsíce v okresech Bruntál, Jeseník, Most a Ústí nad Labem. Tam se nezaměstnanost pohybovala mezi čtrnácti až dvanácti procenty. Naopak nejnižší od tří do pěti procent v okresech Praha-východ, Praha-západ, Praha a Mladá Boleslav.

Benešovský úřad práce předpokládá, že by se míra nezaměstnanosti mohla v letních měsících ještě o něco snížit. A to hlavně díky sezónním pracím. Na druhou stranu je zase možné, že s novým školním rokem se procento zvýší. To údajně záleží na tom, jak si při hledání pracovních míst povedou absolventi středních a vysokých škol.

Nezaměstnanost ve Středočeském kraji
26 Kolín ⋌8.9
27 Kutná Hora ⋌8.8
29 Příbram ⋌8.8
39 Nymburk ⋌8.1
41 Kladno ⋌8.0
44 Rakovník ⋌7.9
48 Mělník ⋌7.6
63 Beroun ⋌6.5
72 Benešov ⋌5.4
74 Mladá Boleslav ⋌4.7
První číslo uvádí pořadí v celorepublikovém srovnání.