Na světě totiž není už pouze meteorit jeden, ale hned dva.

Případ meteoritu, který měl v noci na 14. srpna spadnout do ležení jednoho z bezdomovců přežívajícího nedaleko Benešova, má totiž pokračování.

Právě muž bez domova vesmírné těleso, které ho v jeho ležení téměř zasáhlo a mělo mu způsobit díru ve spacáku, přinesl do redakce i další údajný meteorit.

Ten první se do redakce dostal oklikou. Jeho nálezce „meteorit" předal jako dar jinému muži z Bystřice za dřívější nezištnou pomoc v nouzi. A odtud pak jako další dárek doputovala hornina do redakce Benešovského deníku.

První „meteorit" tak od pondělí není jediným vzkazem z vesmíru, který má redakce Benešovského deníku k dispozici.

„Tento druhý mi v noci spadl na stan," vysvětloval v redakci nálezce.

První „meteorit" však nyní hodlá muž získat zpět a podle svého vlastního vyjádření chce jeho prodejem vydělat na zakoupení bydlení.

Redakce při průzkumu údajného meteoritu požádala o spolupráci také Hasičský záchranný sbor Benešov. Do redakce ke zjišťování radioaktivity dorazil ředitel sboru Josef Setnička a jeho kolega Václav Janda. HZS je vybavený dozimetry na zjišťování radioaktivity těles.

Kámen v redakci skutečně záření vydává. Radiační zatížení je 0,06 mikrosievertů za hodinu, tedy nepatrné a zdraví člověka neohrožuje.