Předchozí
1 z 5
Další

Josef Hendrych

Ředitele Rehabilitačního ústavu Kladruby Josefa Hendrycha práce neomrzela a stále ho baví. Pod tímto titulkem Deník přinesl příběh muže, který povede vyhlášený ústav napřesrok dvacet let. Jeho práce tam však začala už v roce 2001, kdy se stal náměstkem pro správu a provoz.

Ředitel Rehabilitačního ústavu Kladruby Josef Hendrych (vlevo) nad plány nového pavilonu.
Josef Hendrych: Poptávka po našich službách výrazně převyšuje možnosti ústavu

Samuel Moravčík, Richard Kohel a Kiryl Kilchytski

Na Integrované střední škole technické v Benešově mají tamní žáci nejen šikovné ruce, ale i bystré hlavy. Právě těmito slovy hodnotí historický úspěch školy, vítězství v celostátní Robosoutěži 2023 ředitelka Jana Fialová. Tamní žáci Samuel Moravčík, Richard Kohel a Kiryl Kilchytski sestrojili robota ze stavebnice Lego Mindstorms který posbírat barevné kostky z hrací plochy a umístil je do vyznačeného obdélníku. Stihl do do 90 sekund. Žáci kteří předčili dalších 146 tříčlenných týmů si vítězstvím už nyní zajistili přijetí na Fakultu elektrotechnickou ČVUT v libovolném studijním programu bez nutnosti vykonání přijímacích zkoušek.

Finále Robosoutěže 2023 se konalo v pátek 15. prosince v ČVUT Praha.
Studenti z Integrované střední školy technické Benešov jsou nejlepší v Česku

Daniela Kalinová, Marta Slezáková a Jaroslava Maršíčková

Ač mají svých starostí jako asi každý našinec dost, Daniela Kalinová, Marta Slezáková a Jaroslava Maršíčková si už dvaadvacet let udělají na sklonku roku čas na vlastní akci zvanou Ježíšku, prosím Tě! A nejinak tomu bylo i letos.

Ježíšku, prosím Tě... Předávání dárků dětem z Dětského domova Racek v Benešově.
„Ježíšku, prosím Tě!“ ukončilo dojemné předávání dárků dětem z dětských domovů

Helena Bendová

Patnáctiletá Helena Bendová z Tožice, bystřické místní části, je na první pohled stejná jako jiné dívky v jejím věku. V řadě věcí se ale od svých vrstevnic liší. Je například světovou šampionkou ve včelaření.

Helena Bendová s tátou Tomášem včelaří v Tožici nyní se třinácti úly.
Helena Bendová: šampionka ve včelaření obdivuje včely i pro jejich obětavost

Josef Štěpánek

Mezi osobnosti, které měly díky nominaci šanci na získání státního vyznamenání - Medaile za zásluhy, se zařadil také benešovský lékař Josef Štěpánek. Senát odsouhlasil návrh senátora Zdeňka Hraby a podpořil jeho postoupení na udělení státního vyznamenání. A i když se lékař nakonec vyznamenání nedočkal, právem patří mezi osobnosti Benešovska pro letošní rok.

Benešovský lékař Josef Štěpánek.
Senát podpořil nominaci lékaře Josefa Štěpánka na státní vyznamenání