Předchozí
1 z 5
Další

Klára Blahošová, učitelka, Votice

Klára Blahošová, učitelka, Votice.Klára Blahošová, učitelka, Votice.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Člověk na postu českého prezidenta by měl být slušný, zodpovědný a reprezentativní. Měl by mít přirozenou autoritu s uměním komunikovat a spolupracovat s vládou, sněmovnou a senátem. Měl by dokázat upozadit vlastní ego a více reprezentovat stát než sám sebe.

Radovan Cáder, historik, Vlašim

Radovan Cáder, historik, Vlašim.Radovan Cáder, historik, Vlašim.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Můj prezident by měl by být nadstranický, slušný a se schopnostmi odpovídajícími vážnosti jeho úřadu. Neměl by rozdělovat společnost a spíš by měl umět zahlazovat vznikající příkopy. Také by ale měl vědět, kdy je dobré o něco ustoupit nebo za co naopak více bojovat.

Zdeněk Císař, veterinář, Vlašim

Zdeněk Císař, veterinář, Vlašim.Zdeněk Císař, veterinář, Vlašim.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Takový ideální prezident by měl být především nadstranický, ke všem lidem vstřícný a také slušný. Měl by umět komunikovat jak s pány, tak kmány a měl by dodržovat základní lidská práva a zákony naší země.

Oldřich Jahodář, důchodce, Vlašim

Oldřich Jahodář, důchodce, Vlašim.Oldřich Jahodář, důchodce, Vlašim.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Žádný ideální prezident nikdy neexistoval a bohužel existovat ani nebude. Jsme jen lidé. Takový prezident by ale měl být upřímný k lidem, měl by se s nimi více stýkat a neměl by jim lhát. Současně by také měl být přísnější k vládě, sněmovně i senátu.

Milan Hoke, právník, Benešov

Milan Hoke, právník, Benešov.Milan Hoke, právník, Benešov.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Měl by být obratným a zkušeným politikem, který umí jednat s vládou, sněmovnou a senátem. Na absenci toho dojeli v předešlých kampaních protikandidáti současného prezidenta. A ač středový či levicový volič lituji toho, že nekandidují Miroslav Kalousek a především Vladimír Dlouhý.