Zimní příprava dívek v pestrobarevných přiléhavých šatech s „lodičkami" na hlavách a hůlkami v rukou se opravdu vydařila, a po prvních úspěších v Praze a Benešově slaví děvčata z Wild Cats a Benešovských koťat další úspěchy. Potvrdily to na postupové soutěži MIA Festivalu.

„Nelze zapomenout ani na jediného chlapce ze souboru. Právě teprve desetiletý Martin Kotouč zářil v Mladé Boleslavi nejvíce, když získal zlatou medaili za svou choreografii Shubidu," zdůraznila vedoucí obou mažoretkových souborů Martina Procházková.

Další cenné medaile a to stříbrné získaly Kateřina Škrabánková, Pavla Macková, Kamila Dozbabová a Kateřina BIrošová, které tím potvrdily tím, že úroveň sestav stoupá a tím pádem přibývá i úspěchů.

„Ani skupiny benešovských mažoretek nezůstaly pozadu. Benešovská koťata, Benešovská koťata mini a Wild Cats získaly shodně ve svých kategoriích 4. místo," poznamenala vedoucí benešovských mažoretek.

Přiblížila se nejdůležitější soutěž sezóny. Už tuto sobotu se uskuteční oblastní kolo Mistrovství České republiky v Žatci. Mažoretky z Benešova se pokusí postoupit na zemské finále do Klatov, což by byl podle slov Martiny Procházkové velký úspěch. Konkurence totiž každým rokem stoupá nejen počtem týmů, ale zejména technickou náročností.

„Držte nám palce," požádala závěrem všechny čtenáře Benešovského deníku vedoucí Wild Cats a Benešovských koťat.