„Akce bude vyžadovat od nás všech velkou míru tolerance a pochopení po dobu osmnácti měsíců,“ připomněl Karel Hlaváček z Odboru výstavby a územního plánování Městského úřadu v Benešově.

Práce na rekonstrukci nádraží začnou v pondělí 3. června. První, co motoristé pocítí, bude úplná uzavírka Nádražní ulice mezi křižovatkami s ulicemi Žižkovou a Jiráskovou. Bez omezení tam naposledy auta projedou v sobotu 1. června. Od 2. června ráno, začne v Nádražní a Táborské platit zákaz zastavení. Stejný den se přesune autobusové nádraží do Táborské ulice. Tam na období výstavby terminálu vznikne jedenáct provizorních zastávek.

Nastalým změnám se ale budou muset přizpůsobit možná více než motoristé právě ti, kteří k cestování využívají hromadnou dopravu. Právě oni by měli počítat s tím, že do konce listopadu 2020 budou muset k autobusům do Táborské ulice. Přesun z centra města jim proto zabere více času, než dosud, na autobusové nádraží. Se zdržením ale musjí počítat i motoristé, pro které budou vyznačeny objížďky.

„Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 tuny povede jednosměrně dolní částí autobusového nádraží,“ uvedl Karel Hlaváček s tím, že auta nad 3,5 tuny pojedou obousměrně po silnicích II/110 (Benešov - Sázava), II/112 (Benešov – Vlašim) a II/106 (Benešov - Týnec).