Hlavní roli v seriálu ztvárňuje Christian Kohlund. Herec narozený ve švýcarské Basileji je nejznámější v německy mluvících zemích, především v samotném Německu. „V Čechách ho známe z mnoha filmů a hlavně ze seriálů, jako je například právě Kriminálka Curych, Hotel snů, Doktor z hor, Kobra 11, Siska, Die Schwarzwaldklinik, Anna Maria - Eine Frau geht ihren Weg a dalších,“ připomněl mluvčí benešovské nemocnice Petr Ballek.

Christian Kohlund, který v seriálu ztvárňuje právníka Thomase Borcherta, nemohl v Benešově jako hlavní postava samozřejmě chybět. Dvoudenní natáčení se odehrávalo jak v exteriéru před Komplexním rehabilitačním centrem nemocnice, tak na jeho chodbách i v jednom z tamních pokojů.

„Budova, interiér a vybavení rehabilitačního pavilonu je zcela jistě srovnatelné s podobným moderním švýcarským zařízením, proto se na dva dny přejmenovalo na Matthäus Klinik v Zürichu,“ uvedl Petr Ballek s tím, že pro personál bylo natáčení zajímavým zpestřením jejich práce a pro pacienty zase pobytu v nemocnici. Někteří pacienti dokonce stačili se známým hercem prohodit i pár slov a Christian Kohlund se s personálem i rád vyfotografoval.

„Německo-český filmový štáb a herci byli s prostory rehabilitačního pavilonu na natáčení velice spokojeni, a tak nevylučují, že se zase brzy rádi vrátí,“ dodal Petr Balek.