„Takový chodník v centru města přece není normální," čílil se Benešák Pavel Němec, otec dvou malých dětí. Ještě před nedávnem jejich maminka Gábina s povrchem chodníku patřícímu městu, zápasila prakticky denně.

Děti manželů Němcových sice jezdí už na kolech, ale i pro tyto dopravní prostředky je jízda Myší dírou, jak uličce obyvatelé města přezdívají, složitá a nebezpečná.

„My tam vždycky zpomalíme, ale kdyby tam jel vozíčkář, měl by hodně velké potíže vůbec projet," míní Němec.

O situaci v této části města hovořil s Benešovským deníkem starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

„S tímhle místem, především s povrchem Piaristické uličky musíme něco udělat," uvědomuje si starosta s tím, že prostor sevřený z obou stran kamennou zdí a oplocením z vlnitého plechu, by si zasloužil také určitou úpravu. „Pokusíme se promluvit s vlastníky tamních nemovitostí. Chtěli bychom to místo trochu změnit tím, že bychom ubourali kus té zdi a uličku v místě, kde je její nejkritičtější část narovnali. Vzniklý prostor by pak bylo možné oplotit například kovanou mříží, aby to nerušilo a místo se provzdušnilo," představuje si budoucí vizáž místa starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

O rozšíření a narovnání Piaristické uličky uvažuje vedení města.

„Chtěli bychom uličku zbavit jejího typického apendixu, ale k tomu bychom potřebovali i dohodu s vlastníkem objektu oploceného vlnitým plechem. Nějakou úpravu jsme zajistit ještě letos a za to se zasadím. Další úpravy pak přijdou později," potvrdil starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

Pokud by město chtělo uličku skutečně napřímit, vedle dohody s vlastníkem sousedního pozemku by nejspíš muselo investovat i do koupě několika metrů půdy a vybudování nového vkusného oplocení.

„Nevím, zda by právě to prošlo. Domnívám se, že by se zvedly hlasy, že někomu plotíme pozemek," dodal starosta Benešova. O záměru města vylepšit nejprve povrch Piaristické uličky už Technické služby Benešov vědí. „Máme to v plánu, věřím, že se nám to podaří realizovat během prázdnin," potvrdil ředitel TS Bohumil Rataj.