Nemocnici se dlouhodobě nedaří sehnat především zdravotní sestry. Poptávku má ale i po lékařích.

„Aktuálně hledáme sedm úvazků lékaře,“ potvrdil mluvčí nemocnice Petr Ballek.

Oddělení neurologie poptává lékaře dva, stejně na tom jsou také chirurgie a rehabilitace. Jednoho lékaře by pak potřebovalo hematologicko-transfuzní oddělení.

Situace je o něco horší, než byla loni v březnu. Tehdy nemocnice nabízela práci pěti lékařům. Proti loňskému předjaří je na tom ale Nemocnice Rudolfa a Stefanie lépe v počtu poptávaných zdravotních sester. Loni totiž nemocnice potvrdila, že jich k pokrytí potřeb schází deset. „Momentálně bychom potřebovali pokrýt 5,7 úvazků zdravotních sester,“ doplnil mluvčí.

Dvě nové sestry by využila interna a jednu chirurgie. Ortopedie pak shání sestry pro 2,7 pracovního úvazku. Kromě těchto pracovníků ale chybí v nemocniční lékárně také jeden farmaceut.

Ubytování, příspěvky i stipendia

Nemocnici se situace dlouhodobě nedaří vyřešit, ačkoliv pro nové zaměstnance vytváří lákavé pobídky, které by jim měly usnadnit rozhodování, proč jít pracovat právě do Benešova.

Před nedávnem nemocnice dokončila nákladem tří milionů korun rekonstrukci bývalého objektu Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje, z něhož nedaleko nemocnice vznikla ubytovna pro zaměstnance. Střechu nad hlavou tam najde až devět nemocničních pracovníků. V druhé části tohoto dvojdomku pak ještě letos zdravotnické zařízení vybuduje ubytování pro rodinu. Dá se předpokládat, že tam dlouhodobé zázemí najde některý z lékařů, kteří nastoupí do Nemocnice Rudolfa a Stefanie.

„Nelékařským zdravotnickým pracovníkům ale nabízíme náborové příspěvky v rozmezí 10 000 až 20 000 korun,“ připomněl další pobídku Petr Ballek.

Zaměstnance nemocnice láká také na podporu vzdělávání a osobní rozvoj formou stipendií či řadu příspěvků - na ubytování pro mimobenešovské zaměstnance z vybraných kategorií, penzijní připojištění či věrnostní odměny.

V nemocnici funguje také závodní stravování a zaměstnanci mohou využívat na hlídání potomků i vlastní dětskou skupinu. Mají rovněž pět dní dovolené navíc či třídenní zdravotní volno, takzvané sick days.