„Bohužel intenzivní péče ARO a JIP je prakticky stále obsazena na sto procent,“ dodala lékařka s tím, že se snižování počtu nemocných pozitivně promítá ve snižování tlaku na hospitalizace na standardních covidáriích.

Jak Markéta Bláhová potvrdila, po očkování ubylo nemocných zaměstnanců s covidem. Návratu zdravotníků ale nepomohlo, že více osob nyní čerpá ošetřovné, jelikož děti nechodí do školy.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný
Blatný: Za odvoláním vidím politické rozhodnutí. Novým ministrem je Arenberger

„Počty chybějících zdravotníků se pohybují nyní pod šedesát,“ upřesnila ředitelka pro lékařské obory. V nemocnici také stále pomáhají vojáci a budoucí sestřičky ze Střední zdravotnické školy v Černoleské ulici v Benešově.

Zdravotnice na odběrovém místě pro testování na nemoc covid-19
Přírůstek nakažených je nejnižší od poloviny prosince. Reprodukční číslo klesá

Benešovská nemocnice: stav hromadného postižení osob končí
V Nemocnici Rudolfa a Stefanie končí stav hromadného postižení osob vyhlášený 3. března. Ústav to oznámil ve středu 7. dubna po jednání krizového štábu. „Tento stav je počínaje čtvrtkem 8. dubna zrušen,“ řekl mluvčí nemocnice Petr Ballek s tím, že důvodem je příznivý vývoj poměru počtu hospitalizovaných s covidem a aktuálně dostupných zdravotníků. I v této oblasti došlo v posledních dnech ke zlepšení. Mimo službu je 59 zdravotníků, tři z nich mají covid, 16 je na ošetřování člena rodiny.