Řadu let neobydlený dům vedle výpadovky na Prahu v benešovské ulici Červené Vršky, který dříve využívala Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, se nyní může nabízet zájemcům o práci v nemocnici. Ta totiž dokončila rekonstrukci tohoto patrového objektu, čímž se dům změnil v zaměstnaneckou ubytovnu.

Josef Leubner se manželům Silvii a Karlovi narodil v benešovské nemocnici 23. ledna 2023 v 12.34 hodin, vážil 3680 gramů. Doma v obci Racek na něj čekal bratr Karel (4).
Fotogalerie: Právě jsme se narodili

„Ubytování je dalším velkým benefitem pro získání nových zdravotnických pracovníků, zdravotních sester či sanitářů. Slouží jako startovací byt, přičemž nájemce by si měl najít vlastní bydlení zhruba do jednoho roku,” uvedl ředitel nemocnice Roman Mrva.

První nájemníci už se nastěhovali

Právě nabídka ubytování je v mnoha případech rozhodující výhodou pro získání nových zaměstnanců, kteří by se bez něj o práci ani neucházeli.

Nyní zprovozněná polovina objektu, který má kapacitu nejvýše devět osob, je vlastně dvojdomkem. V současné době už tam bydlí první nájemníci, kteří využívají jedno a dvoulůžkové pokoje.

Rekonstrukce na několik milionů

Nemocnice budovu získala do svého majetku od Středočeského kraje zhruba před čtyřmi roky. Rekonstrukce poloviny domu ji vyšla přibližně na tři miliony korun. Technický ředitel nemocnice Jan Kolbaba potvrdil, že v rámci prací prošly kompletní rekonstrukcí rozvody vody a elektřiny i topení. „Byla také vyměněna okna, objekt byl zateplen a dostal novou fasádu a samozřejmě nové vnitřní vybavení,“ dodal.

Práce na druhé půlce domu, která by měla sloužit i jako možné dlouhodobější ubytování pro rodinu, chce vedení nemocnice spustit ještě v této polovině roku.

Benešovskou novinku nevítají pouze noví zaměstnanci. Ocenil ji i krajský radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík. „Jsem rád, že objekt je opět využitý a že se i přes covidové období podařilo nemocnici dům zrekonstruovat z vlastních finančních prostředků,“ řekl.