Že musejí ještě hodně potrénovat, bylo dost patrné. Mladí cyklisté jeli například přes přejezd, i když blikala červená světla, okružní křižovatkou brali v protisměru, na parkoviště zajížděli nejkratší cestou, tedy přes barvou vyznačený chodník.

Při zhruba tříhodinovém pobytu v Benešově se jedna třída nejprve bavila na workoutovém hřišti, zatímco druhá využila dopravní hřiště. V polovině limitu se pak žáci vystřídali.

Preventistka Městské policie Benešov Andrea Koubová uvedla, že sezona na dopravním hřišti pro školy začala už v úvodu dubna. „Preventivní akce ve školách zaměřené na teorii v dopravě se konají během celé zimy,“ sdělila a připomněla, že působení v rámci prevence na školách se u dětí z vyšších ročníků zaměřuje také na další témata. „Jsou to například trestní odpovědnost, národnostní menšiny, domácí násilí a bezpečné chování,“ doplnila strážnice.

Blíží se dopravní soutěž

Benešovské dopravní hřiště se stane 19. května znovu místem konání dopravní soutěže pro děti ze základních škol. Akci organizuje společně s Benešovem BESIP.

„Z každé školy dřívějšího velkého okresu Benešov pošlou do soutěže dvě čtyřčlenná družstva z nižšího a vyššího stupně,“ dodala Andrea Koubová.