„Je to ale lepší, než pivo za pochodu v plastovém kelímku,“ zhodnotil jeden z hostů restaurace na benešovském Masarykově náměstí. Provozovatel sousední restaurace zase poznamenal, že se někteří hosté, u nichž obsluha nemůže zjišťovat zdravotní stav, tedy to, zda si s sebou kromě peněz na útratu nepřinesli také koronavirus, na zahrádku přece jen trochu bojí.

Celkem sedm žádostí ze strany provozovatelů kaváren, restaurací, krčmy, baru a cukrárny projednali na své zatím poslední neveřejné schůzi radní města Benešova v souvislosti s rozvolněním vládních protikoronavirových restrikcí. Žádosti se týkaly povolení pro zřízení zahrádky pro posezení hostů. Ty stojí pokaždé na chodníku v majetku města.

Všechny žádosti radní schválili s dovětkem, že doba pronájmu platí od podpisu smlouvy, s umožněním provozu ode dne skončení účinnosti mimořádných opatření do 31. října. Za místo zaplatí provozovatelé pět korun za metr čtvereční na den, ale to jen v době, kdy je jejich „kamenný provoz“ uzavřen. Po otevření pak město požaduje za metr čtvereční nájemné 10 korun za den.