Práce, které si vynutily celkovou dopravní uzavírku průjezdu od jihu do centra města přes ulice Křižíkovu a Jana Nohy a odehrávaly se v prostoru továren a areálu celnice, skončily.

Ani to však nepřinese obnovení tranzitní dopravy v uvedené části Benešova. Práce se totiž od pondělí 3. června přesunou na křižovatku ulic Jana Nohy a Ke Stadionu.

Úplná uzavírka tohoto uzlu ovlivní kromě ostatní dopravy také pátou linku městské hromadné dopravy.

„Obousměrně pojedou spoje mezi zastávkami Konopišťská a Mariánovice, ČSAD po silnici I/3 bez zastavení. Zastávky Benica a Ke Stadionu ve směru do centra nebude možné oproti předchozí etapě využívat. Stávající vložené spoje do zastávky Jana Nohy zůstanou zachovány,“ informuje benešovská radnice.

Při pracích na zpřehlednění křižovatky ulic Jana Nohy a Ke Stadionu a zvýšení bezpečnosti pro chodce, dojde k odstranění betonového sloupu elektrického vedení stojícího uprostřed křížení.

Kvůli tomu budou muset řidiči jezdit po nedlouhých objízdných trasách v rámci benešovských ulic. Dokončení prací a obnovení dopravy harmonogram předpokládá v neděli 14. července.