„Samozřejmě že jsme na letošní soutěž oslovili mnohem více škol a mezi nimi i ty benešovské, ale ty své žáky nepřihlásily. Z mnohem větší dálky k nám ale přijeli žáci z Divišova, Postupic, Louňovic pod Blaníkem, Týnce nad Sázavou a vlašimské Vorliny,“ potvrdila ředitelka ISŠT Jana Fialová.

Soutěž měla celkem tři disciplíny – mladý automechanik. K plnění úkolů, například sundavání kola z automobilu pod odborným dohledem kantorů ISŠT se soutěžící přesunuly ze školy v Černoleské ulici o kousek blíž centru města do svých dílen umístěných v areálu Vodohospodářské společnosti Benešov.

Optické ochranné zařízení na směrových sloupcích.
Vstupu zvěře na obchvat Olbramovic mají zabránit odražeče světel

Disciplíny mladý elektrikář a šikovné ruce se pak odehrávaly přímo v dílnách školy. Zatímco v první disciplíně byla zapotřebí především síla a šikovnost, v té druhé adepti elektrikářské profese museli už také přidat určité znalosti. A také technické myšlení, neboť si museli poradit i s plánkem, podle něhož pak zapojovali svítidlo na elektrická obvod nebo zapojovali schodišťové vypínače. Disciplíny šikovné ruce se zúčastnila také děvčata. Úkolem soutěžících bylo vystřižení javorového listu z měděného plechu a kovotepeckým způsobem na něm vykreslit žilky.