„Veletrh sportovních aktiv pořádáme ve spolupráci s benešovskými atlety ve středu 22. května,“ připomněla Markéta Pazderová z benešovské radnice.

Aktivní trávení volného času na úkor vysedávání u „chytrých“ přístrojů začne uvedený den už dopoledne. To se na atletickém stadionu Na Sladovce sejdou žáci z benešovských základních a také mateřských škol. Od jedné hodiny odpolední pak bude prostor sportoviště vyhrazený především široké veřejnosti.

Veletrh sportovních aktiv, kterému se také říká Burza sportu, protože si při ní účastníci vyzkoušejí řadu sportovních odvětví, se v Benešově poprvé uskutečnil v roce 2017. Tehdy se ale akce nekonala na atletickém stadionu Na Sladovce, protože ten v uvedený rok teprve začal vznikat. Děti se kvůli Burze sportu sešly ve velkém sále Kulturního domu Karlov.

Cílem tehdy stejně jako nyní bylo představit malým i větším dětem a nakonec i široké veřejnosti tedy dospělým, jakým druhům volnočasových aktivit je možné se na území města Benešova věnovat.

Veletrh sportovních aktivit sportovních aktivit nebude jen o představování sportu, ale především o jeho vyzkoušení. Právě to by by pak mohlo a vlastně i mělo vést k příchodu „nové krve“ do konkrétního sportovního klubu.

Dětem svůj sport představí například atleti, fotbalisté, basketbalisté, volejbalisté, florbalisté, hokejisté, sportovní střelci, zástupci bojových sportů jako jsou například karatisté a judisté, mažoretky, krasobruslaři nebo zástupci tanečních sportů.