„Těšit se můžete na dva dny plné drum & bassu a harder styles, dvě stage a desítky zahraničních vystupujících,“ zvou do Benešova pořadatelé z Imi Dance.

O pronájmu areálu kasáren sice mohla rozhodnout městská rada, ale zastupitel Jaroslav Hlavnička přednesl návrh, aby o tom jednali a rozhodli zastupitelé. A získal mezi kolegy podporu.
Festival se podle webu pořadatelů má sice konat jen 18. a 19. srpna, ale fakticky bude třídenní. Od pátku do neděle. Zastupitelé totiž posvětili i výjimku z vyhlášky města, která reguluje noční klid. Hudba tak bude znít i během něj. Politici totiž schválil produkci i od 22 do 4 hodin ráno.

Při slavnostním loučení dostali deváťáci drobné dárečky, někteří dokonce pochvalu za svou mimořádnou činnost v rámci školy. Přítomní si mohli užít i hudební vystoupení.
Město Votice se loučilo s další mladou generací, s deváťáky

Zastupitelé rovněž odsouhlasili cenu, kterou pořadatelé Benešovu za uskutečnění svého projektu zaplatí. Na to, proč je tak nízká, se ptal zastupitel Zdeněk Zahradníček. „Pět tisíc korun je málo, s tím souhlasím,“ řekl starosta Benešova Petr Hostek.

Láci ale obhajoval tím, že přehlídka pomůže propagaci města a také odsunu bezdomovců z kasáren. Po skončení přehlídky chce město „jejich“ montované objekty oplotit, nechat strážit najatou agenturou a nakonec i zbourat. Díky tomu pak bude možné velké pláně kolonizovat podle představ města. A protože by se tak mělo začít dít už brzy, žádný další festival se v kasárnách, jak uvedl starosta Benešova Petr Hostek, nejspíš už neuskuteční.

Netradiční předávání vysvědčení bylo k vidění v pátek 30. června po půlnoci před budovou Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře.
Studenti z havarovaného autobusu dostali vysvědčení v noci pod širým nebem