„Může to vést k omezení plánované péče nebo k prodloužení termínů na plánované diagnostické nebo terapeutické výkony,“ upozornil mluvčí benešovské nemocnice Petr Ballek. Ujistil však, že akutní péči o pacienty má nemocnice zajištěnou. „V tuto chvíli uděláme naprosté maximum pro to, aby tomu tak bylo i nadále,“ řekl.

Vývoj situace kolem protestu, jehož důvodem je novela zákona vedoucí k extrémnímu navýšení přesčasů, není snadné předpovědět. Také proto ji vedení benešovské nemocnice nepodceňuje a ví, že se lékaři k protestu mohou připojit kdykoliv dodatečně. „Proto nejsme jako nemocnice schopni predikovat přesné dopady protestní akce, neboť na počtu lékařů závisí její výkon,“ přiznal mluvčí.

Zdroj: Zdeněk Kellner

Podle informací z benešovského zdravotnického zařízení jeho vedení souhlasí s tím, že systém fungování zdravotnictví v Česku je v současné době už překonaný a zastaralý. „Plně podporujeme změnu fungování tohoto systému, což v mnoha záležitostech koresponduje i s požadavky lékařů,“ dodal tiskový mluvčí Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov Petr Ballek.