Správný, i když neadresný postup můžete vyhledávat v médiích nebo si s odborníky, kteří právě toto téma mají „v malíčku“ osobně promluvit.

Pokud zvolíte druhou možnost, nemusíte kvůli tomu cestovat daleko. Už na začátku příštího měsíce se totiž v Benešově uskuteční přednáška o dotačních programech Nová zelená úsporám.

„Tématem přednášky v zasedací místnosti Posázaví o.p.s. na benešovské adrese Masarykovo náměstí 1 bude 4. června „Jak mít zelenější a úspornější domácnost“ uvedla Jaroslava Tůmová, z obecně prospěšné společnosti Posázaví.

Přednášku v Piaristické koleji, kde sítlí neziskovka Posázaví povede pracovník Státního fondu životního prostředí a je zdarma a je volně přístupná veřejnosti.

Dozvíte se tam například i praktické tipy a triky pro získání dotace pro váš rodinný dům, ekologické inovace a úsporná opatření, která můžete využít a získejte také informace od odborníka veřejného sektoru, Kromě toho se naučte, jak využít finanční podporu pro ekologické investice do vašeho domova a tím navíc můžete přispět k ochraně životního prostředí.

Kapacita sálu je ale omezená, proto pořadatelé doporučují účast potvrdit na mailu pořadatelů.