„Nejde mi do hlavy, proč Benešov mezi srovnatelně velkými městy platí tolik. Nevím ani, zda to bylo vypočteno z počtu převezených lidí nebo podle skutečného počtu obyvatel," uvedl Jiří Švadlena.
Po krátké diskusi, která se zvrtla i směrem k možnosti vzniku vlastní, benešovské záchytky, nejvyšší orgán města návrh jeho vedení podpořil s tím, že do příštího jednání zastupitelstva starosta Benešova Jaroslav Hlavnička zjistí a kolegům předloží zprávu, jak se k výši benešovského příspěvku dospělo.
„Do záchytky v sedmdesát kilometrů vzdáleného Kolína odvezli naši strážníci loni dvanáct podnapilých spoluobčanů," uvedl k této problematice místostarosta Benešova Zdeněk Zahradníček a připomněl, že kolínské zařízení si za jeden záchyt účtuje pět tisíc korun.
Benešovský příspěvek 60 tisíc korun tak odráží skutečný stav vzájemných účtů města a záchytky.
Dvanáct převozů z Benešova je poměrně nízké číslo, které podle místostarosty vzniklo zejména proto, že strážníci, na nichž je transport do Kolína založen, raději opilce převezou do místa jeho bydliště. Tahle nevyžádaná taxislužba město vyjde levněji, než převoz do záchytky.
To platí zvláště proto, že se dlouhodobě nedaří městu vymoci z opilců dlužnou částku naúčtovanou záchytkou. Také proto je jasné, že myšlenka vzniku Protialkoholní záchytné stanice Benešov bude ještě dlouho nerealizovatelná.
„Musel by to schválit kraj a reakce vedení nemocnice byla v tomto směru naprosto negativní," dodal místostarosta Benešova Zdeněk Zahradníček.