„Nový bufetový styl snídaní jsme zavedli od 11. dubna. Maminky si nyní mohou samy naservírovat, na co mají chuť. Kuchyňku mají na snídaně otevřenou od půl osmé do půl desáté,“ připomněla Markéta Zikmundová, tisková mluvčí benešovské nemocnice.

S novou formou stravování jsou mladé ženy velmi spokojené. Například maminka Nikola potvrdila, že proti předešlé praxi s balíčky se ten nový v podstatě nedá vůbec srovnávat.

„Jsem nadšená, je skvělé i to, že je velký výběr. Už jsem tu rodila před několika lety, takže mohu srovnávat. Doma máme rádi müsli, takže jsem moc ráda, že si ho mohu dát i v nemocnici. Jsou tu i bezlaktózové či bezlepkové potraviny, což znám, protože má sestra má bezlepkovou dietu. Již jsem volala kamarádce, která se tady chystá rodit, jakou má porodnice novinku, tak se moc těší,“ řekla.

Podle další maminky Eva je výborné, že nemocnice konečně chápou, že dva krajíčky chleba či bílého pečiva a tvaroh maminkám po porodu nestačí.

„Jsem kuchařka proto vím, že lidé mají bufet rádi. Myslím, že výběr je dostatečný i pro kojící matky, které nemohou všechno, jako ostatní,“ uvedla s tím, že nejvíc je nadšená z čerstvé zeleniny. Pokrok podle ní povede i k tomu, že se bude méně jídla vyhazovat, protože si každá žena vybere to, co jí a má ráda.

Také jeden z otců, Tomáš z Karlových Varů při návštěvě své partnerky zavítal do bufetu. Sobě a mamince jejich třídenního syna tam naservíroval vydatnou snídani. „Pracuji jako kuchař v jednom z hotelů a můžu jen a jen chválit. Bufet je skvělý,“ poznamenal.

Maminky mají k dispozici bílé i celozrnné pečivo, müsli, sušenky, sýry, šunku nebo jogurty. A to vše i v bezlaktózové, bezlepkové či dia formě.
Podle Markéty Zikmundové nová služba nebude poslední. „Bufet chtějí sestřičky maminkám ještě vylepšovat, například pořídit smoothie mixér nebo toustovač,“ dodala.