Jídelna na tomto místě už dávno není, ale najíst se lze ve stejné ulici jen kousek blíž k Masarykovu náměstí. V tamní jídelně Pod Poštou nabízejí hotovky shodné s těmi v Pramenu jen v některých položkách. A i když se mzdy proti době, kdy vznikl snímek jídelníčku, tedy ty z přelomu 70. a 80. let minulého století výrazně zvýšily, je přinejmenším zajímavé, kolik takové běžné jídlo tehdy stálo.

V Montrealu například dršťková polévka přišla na 1,40 Korun československých. Pod Poštou za ni v současnosti zákazníci zaplatí 30 korun. Španělský ptáček s rýží si šlo dát za 7,10 Kčs a nyní za něj strávník vydá 110 korun. Svíčková pečeně s knedlíkem byla za 6,50 Kčs, v současnosti jedna porce stojí 110 korun. Posunula se i cena smaženého vepřového řízku. V jídelně Montreal vyšla tato lahůdka o hmotnosti 100 gramů bez přílohy na 5,30 Kčs. Nyní zákazník v jídelně Pod Poštou vydá za smažený vepřový řízek s bramborovým salátem 102 korun.

Fotogalerie má ale více položek. Josef Nerad je zařadil do své sbírkové části nazvané Zaniklé benešovské obchody. Pro srovnání s dneškem je galerie doplněná o současné snímky. Vzpomenete si ještě na ta místa?