V té skutečné za Velkou Louží, běží vyřazovací zápasy vyplay off, ale díky NHL Global Fan Tour si i my ze středu Evropy budeme moci alespoň trochu „sáhnout“ na tuto nejlepší hokejovou soutěž. A to dokonce zcela zdarma.

„Akce se v centru Benešova na Masarykově náměstí uskuteční ve čtvrtek 16. května,“ připomněl Michal Poletín ze společnosti Perinvest, která mimo NHL Global Fan Tour produkuje další významné sportovní akce, včetně plánované říjnové NHL Global Series v pražské O2 aréně.Ty, kdo na náměstí dorazí a je jedno, zda to budou malí kluci nebo kmeti čeká bohatý program.

Ten začne pro děti ze základních škol už v 9 hodin. Pro veřejnost pak školáci místo uvolní ve 14 hodin. Všichni si na vlastní kůži budou moci vyzkoušet patnáct hokejových aktivací, se kterými se v rámci České republiky jen tak nesetkají.

Nebude chybět virtuální realita anebo radar na měření rychlosti a přesnosti střely. Zájemci ale projdou také testem zdatnosti, který týmy NHL využívají pro hodnocení draftovaných hráčů.

„Jsme moc rádi, že můžeme ve spolupráci s městem Benešovem a hokejovým klubem HC Lev Benešov uspořádat další skvělou akci, kde si přijde na své opravdu každý. Našim cílem je přiblížit veřejnosti nejslavnější ligu světa a současně ukázat dospělým i dětem cestu od počítačů k aktivnímu pohybu,“ sdělil Michal Poletín s tím, že v případě, že se mu mezi návštěvníky akce podaří alespoň jednoho člověka namotivovat ke sportu, má jeho práce smysl.

Do Benešova by ale měly také dorazit sportovní osobnosti. Jejich jména ale pořadatel prozatím nechává utajena. Moderátorem během celého dne bude Petr Suchoň.

„Líbí se nám, že událost nabízí velmi pestrý program pro školy a následně i pro širokou veřejnost. Organizátoři navíc navázali spolupráci s naším hokejovým klubem, jehož odchovanci na akci pomohou při trénování hokejových dovedností a událost našemu klubu poslouží i jako příležitost k náboru nových členů,“ dodal Jakub Hostek, místostarosta města Benešova, které akci podpořilo dotací z grantového fondu ve výši 100 tisíc korun.