Na posilování dna pánevního, které se schopností ovládat močový měchýř a zadržovat moč úzce souvisí, se zaměřuje také péče lékařů a fyzioterapeutů Komplexního rehabilitačního centra Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. A právě to pro další zkvalitnění péče především o inkontinentní pacienty získalo od benešovské firmy BTL Medical Technologies darem přístroj Emsella v hodnotě 1,5 milionu korun.

Ten pomocí magnetických rázů dokáže stimulovat svalstvo dna pánevního. „Zařízení je to unikátní, primární je jeho využití v medicíně, ale má uplatnění i v komerci v estetických klinikách,“ připomněl ředitel společnosti BTL Zdeněk Kubeš.

Za nemocnici poděkoval ředitel Roman Mrva a uvedl, že se jedná o velkorysý dar. „Moc si toho vážíme, děkujeme za spolupráci a těšíme se na další,“ řekl.

Spolupráci ocenila také primářka Komplexního rehabilitačního centra Marie Mrvová. „Přístroj pracuje na principu magnetoterapie a to ovlivňuje svalovinu dna pánevního. Přístroj sice pomáhá, ale sám o sobě nevyřeší inkontinenci. K tomu je potřeba navíc i pravidelné cvičení,“ připomněla.