Zanedlouho v ní, především osoby v krizi či bez přístřeší najdou další sociální služby. Nízkoprahové denní centrum a terénní programy.

„Jedná se o individuální projekt Středočeského kraje, který je hrazený  z evropského sociálního fondu," vysvětlila Iveta Turková, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Benešov s tím, že zatímco noclehárna bude v provozu, stejně jako minulou zimu od 1. prosince do 28. února následujícího roku, denní centrum a terénní programy budou moct zájemci využívat celoročně.

Benešov zakázku vyhrál, rada kraje ji schválila. Zdálo by se tedy, že zahájení centra nic nebrání. Jeden zádrhel se přeci  jen ovšem vyskytl. Kvůli situaci, která na kraji nyní panuje, zatím nedošlo k podepsání smlouvy.

„Radní středočeského kraje pro sociální věci měla smlouvu podepsat už v pondělí, ale nakonec se rozhodla vyčkat do konce týdne. Jde skutečně jen o ten podpis. Jinak je všechno už schválené," ujistila Turková a  dodala, že se jedná o složitou proceduru.

Město předpokládalo, že denní centrum, včetně terénních programů začne fungovat už od 1. června. Vzhledem k posunu podpisu smluv se i termín zahájení musí oddálit.

Iveta Turková přesto věří, že na konci června, nejpozději začátkem července začnou sociální služby poskytovat.