Rozsah služeb a množství energie pro nové období Benešov nejen zachová, ale navíc do balíčku odběratelů nejspíš připojí také objekty čtyř základních škol. Město s jejich vedeními nyní jedná, že by cenu elektřiny vysoutěžilo i pro ně.

Každá ze čtyř základních škol totiž dosud nakupuje elektřinu sama, proto má každá jinou cenu. „Předpokládám, že nám společný nákup sníží cenu energie, ale jak to bude, se ukáže později,“ uvedl ředitel Základní škole Na Karlově v Benešově Svatopluk Česák.

Že by školy měly ušetřit, naznačuje i místostarosta. „Čím větší objem obchodu bude, tím lepší nákupní ceny dostaneme,“ je přesvědčen.

Elektřina za novou cenu by měla městským odběratelům pomáhat od ledna. Současné dvouleté období ale zatím nekončí všem městským odběratelům stejně.

Ne všechny benešovské objekty měly sjednanou cenu v jediném termínu. Tehdy se totiž soutěžilo nadvakrát.

Kvůli vytvoření lepších podmínek nákupu proto chtějí lídři radnice sjednotit termíny všech smluv pod hlavičkou města. „Do dvou let bychom to chtěli mít uzavřené s tím, že pak budeme na burze nakupovat pro všechny naše objekty ve dvouletém intervalu,“ dodal Tichovský.