Na straně příjmů má město dosud nepoznanou částku, která se výrazně přiblížila cifře tři čtvrtě miliardy – 695,2 milionu korun. Loňské příjmy byly 590 milionů. Avšak i loňské výdaje měly proti letošnímu roku nižší částku. Byly 720 milionů. Letos je to o více než 90 milionů více – 842,7 milionu korun.

Z výdajové položky letošního schodkového rozpočtu je nejvýraznější ta určená pro provoz samotného města a úřadu. Činí přes 543 milionů korun.

Instalace panelů fotovoltaické elektrárny na objektu veřejného koupaliště ve Vlašimi.
Klasické panely i fólie pro zaoblenou střechu: Vlašim zažívá boom solárů

Na investicích město letos utratí 299,7 milionu korun. Například do oblasti školství půjde z této částky 83,8 milionu, přičemž nejvyšším výdajem bude částka přes 37 milionů korun investovaná do půdní vestavby ZŠ Na Karlově. Na opravu komunikací letos město uvolní částku téměř 64 milionů korun.

Všichni nebyli pro

Zastupitelé se ale na novém rozpočtu neshodli jednomyslně. Z 23 přítomných jich pro zvedlo ruku jen 16 a dalších sedm se zdrželo. Proti však nebyl nikdo.

Například zastupitelka Jana Čechová připomněla, že plánované stavební investice ve výši 84 milionů korun vypadají zajímavě, avšak po odečtení investice do ZŠ Na Karlově a 33 milionů korun na projekt benešovských fotovoltaických elektráren už příliš peněz na další akce nezbude. „Plánované investice zdaleka nepokrývají potřeby benešovských škol," argumentovala.

Místostarosta Jakub Hostek výši letošních investic do školství hodnotí jako dostatečnou.