Právě kvůli posunu termínů zahájení prací město jako investor díla za 77 milionů korun nevyčerpá letos všechny vlastní připravené peníze.
Jako spoluúčast na dotacích má Benešov vydat jen 11 milionů korun. To je ovšem částka na celý projekt. Miliony pro letošek město přesune na další důležité akce.

Shodli se na tom při svém posledním předprázdninovém jednání benešovští komunální politici. Ti odsouhlasili, že nespotřebovaná částka ve výši tří milionů korun pomůže například při dokončení zateplování největší benešovské Základní školy 
v Dukelské ulici. Na něj Benešov předisponuje z nevydaných peněz 1,3 milionu korun a posílí tím výdaje na tuto akci na 23 milionů korun. Tím pomůže k dokončení prací ještě během velkých prázdnin.

Další peníze, 800 tisíc korun přidali zastupitelé na generální opravu bazénové vany na koupališti u haly Bios v Dukelské ulici.

„Tento bazén je už delší dobu prasklý a uniká z něj voda," potvrdil místostarosta Benešova Roman Tichovský.

Obyvatelé města se na Biosce, jak koupališti obyvatelé Benešova říkají, vykoupou ještě v této letní sezoně. Pak v bazénové vaně začnou řádit stavení firmy. Benešov na rekonstrukci bazénu vydá celkově 1,5 milionu korun.

Koupaliště v Dukelské ulici je společně s krytým bazénem v Černoleské ulici jediným takovým zařízením v Benešově. Vodu pro plavce tam upravuje speciální technologie a personál také odebírá vzorky vody pro kontrolu hygieniky.