I noví diváci ale musejí počítat s tím, že budou sedět na tvrdých dřevěných lavicích bez opěradel a útočit na ně bude také chlad od rybníka. Ani tyto průvodní jevy ale neodradily Kulturní a informační centrum (KIC) Benešov od pokusu o znovuobnovení tradice. A tak vznikl Letní filmový festival na Konopišti.

„Nápad uspořádat na Konopišti letní promítání přicházel často a z mnoha stran,“ potvrdila Jana Pěnčíková, jednatelka KIC s tím, že se právě tato záležitost stala také jedním z deseti vybraných témat veřejného fóra v roce 2021.

V dobách „budování světlých zítřků,“ kdy byla návštěva letního kina na Konopišti jedním z mála možných výletů „za hranice všedních dnů“ se filmy z maringotky promítaly celé prázdniny.

| Video: Youtube

Nový počin KIC přinese pouze deset představení a to dokonce ještě před koncem školního roku, od 21. do 30. června. Prvním filmem bude Gran turismo, ale ještě před ním se uskuteční slavnostní zahájení vyšperkované bubenickou show kvarteta Wild Sticks.

Zájemci o sledování hraných snímků v přírodě parku na Konopišti si mohou zakoupit permanentku na všechna představení. KIC jich vydává 999 a ve třech vlnách prodává za 199, 299 a 399 korun. Vstupné na jednotlivé filmy pak vyjde na 99 korun.

„V pátek 28. června máme připraven pro všechny děti do 15 let jako dárek za vysvědčení, vstup zdarma nejen na film, ale i na doprovodný program,“ připomněla jednatelka KIC Jana Pěnčíková.