Tohle místo lidově zvané Kavčák ležící na severozápadě města dnes využívají především milovníci adrenalinové zábavy. Členitý terén v liduprázdném prostoru vyhovuje závodům offroadů a koná se tam pravidelně také největší moto festival v Česku Rock’N’Ride s motokrosovými závody a živou hudbou. Na dalším místě zase funguje sportovní střelnice a o kus dál i painballové bojiště.

„Developer, který na Kavčáku koupil pozemky, teď připravuje zástavbu,“ potvrdil benešovský místostarosta Roman Tichovský s tím, že město Benešov právě na kolonizaci uvedeného místa má už zhruba deset let zpracovanou a schválenou územní studii.

Tu však bude podle místostarosty potřeba poupravit v kontextu s novým developerským záměrem. Cílem úprav studie bude to, aby byla zástavba pokud možno řízená a byly v ní zahrnuty zásady pro rozvoj města, které Benešov má s developery v jiných částech sídla s více než 16 tisíci lidmi.

„Jde o to, aby investor, který na Kavčáku bude stavět a zabírat nové plochy městu také něco zaplatil,“ naznačil benešovský místostarosta.

Adresa na Kavčáku se může stát a nejspíš i stane například vedle té v Mariánovicích další z nejvíce prestižních v Benešově. Nejen proto, že se bude stavět v dosud nedotčeném prostředí, ale také proto, že územní plán počítá i s tím, že přes Kavčák povede takzvaný severovýchodní obchvat města.

„Tato pro celý Benešov důležitá silnice není v kolizi se zamýšlenou výstavbou,“ ujistil Roman Tichovský.

Díky blízkému obchvatu nebudou muset budoucí obyvatelé Kavčáku projíždět přes širší centrum města. Na svou cestu na Prahu, Tábor nebo Vlašim pohodlně najedou poblíž a obchvat je dovede k silnici II/112 na Vlašim a především na cestu k hlavnímu českému městu po silnici I/3 či Václavickou spojku a dálnici D3.

A díky tomu, že příprava výstavby domů na Kavčíně je takřka ve stejné fázi jako výstavba zmiňovaného obchvatu, přivaděče k dálnici i budování samotné severojižní dálnice přes Středočeský kraj, neměli by ani obyvatelé z Kavčína čekat na pohodlné cestování příliš dlouho.