„Mám velkou radost," přiznal senátor za Benešovsko Zdeněk Hraba. "Senát odsouhlasil můj návrh a podpořil jeho postoupení na udělení státního vyznamenání pro MUDr. Josefa Štěpánka panu prezidentovi,“ napsal na svůj facebookový profil senátor.

Tem zároveň už dříve informoval, proč právě odborník v oblasti ORL má být mezi těmi, kteří si významné ocenění zaslouží.

„Pan doktor je úžasný člověk a lékař. Hippokratova přísaha je pro něj doslova životním krédem. Každý den je v kontaktu s desítkami svých pacientů, začíná ordinovat brzy ráno a mnohdy i o víkendech. Pacientům se věnuje bez rozdílu pečlivě a vstřícně. Řadě lidí zachránil svým přístupem i život,“ připomněl senátor s tím, že se to projevilo výrazně také během covidové pandemie.

„Mám doslova plný šanon pozitivních referencí od obcí, měst, občanů a odborníků, jeho kolegů,“ dodal senátor.

Státní vyznamenání se bude tradičně udělovat ve Vladislavském sále Pražského hradu během státního svátku 28. října. Nominantů schválených Senátem Parlamentu České republiky na vyznamenání je celkem 96. Další osobnosti přidává každoročně nejen Poslanecká sněmovna, ale také vláda, organizace a jednotlivci.

Nominaci podpořilo také vedení města Benešova a radost z průběžného výsledku má i jeho starosta Jaroslav Hlavnička. „Naše město svou referencí přispělo k senátnímu navržení pana Štěpánka na udělení vyznamenání. Senát však prezidentovi nepostupuje veškeré podklady a tedy i reference, jež má k dispozici, proto jsem jako starosta senátní návrh podpořil osobním dopisem adresovaným přímo Kanceláři prezidenta republiky, ke kterému se svým podpisem přidali i oba místostarostové,“ vysvětlil starosta.

Rekonstrukce Obchodního domu Hvězda 13. září 2023.
OD Hvězda: Prázdninový nezájem nahradila velká zářijová poptávka obchodníků

Ten v dopise mimo jiného prezidentu Petru Pavlovi sděluje: „Josefa Štěpánka osobně znám a s klidným svědomím Vás, pane prezidente, chci ujistit, že pokud se mu Medaili Za zásluhy rozhodnete udělit, Vaše volba bude správná. Je přesně tím člověkem, kterého chcete mít nablízku, když je Vám ouvej, protože víte, že pomůže,“ sdělil na Hrad a současně také vyzval spoluobčany, aby v případě, že považují návrh na udělení Medaile Za zásluhy lékaři Josefu Štěpánkovi za smysluplný, vyjádřili svoji podporu také písemně na adresu Kanceláře prezidenta republiky.