Pak, ještě stále na jaře, pokud vše půjde podle předpokladů radnice, a některý z neúspěšných uchazečů tendr nenapadne, by se tam už konečně mohlo začít něco dít. Tím něčím je stavební úprava původní budovy štábu na Dům služeb sociální prevence.

Za částku 22 milionů korun investor nechá zbourat jednopodlažní přístavbu objektu, v níž byla v době, kdy kasárna obývali vojáci, a je dodnes, vrátnice. Demolici neunikne ani propojovací trakt mezi upravovaným objektem a sousední budovou. Stavebník bude muset také obnovit hydroizolace obvodových stěn a ty navíc i zateplit.

Čtěte: Do konce měsíce přijdou davy, shodují se v servisech

Před tím, než v interiéru vzniknou nové příčky, přijde na řadu nejen odstranění těch starých, často jen sádrokartonových, ale také celková rekonstrukce rozvodů elektřiny, telefonů a internetu, plynu, vody, vytápění i kanalizace. Opravy se dočkají pochopitelně i podlahy a zmizí i staré podhledy, které nahradí nové z jiného materiálu. Budou vyměněna také současná dřevěná okna za plastová s tepelně izolačními skly a proměnou projde nakonec i střecha a plášť budovy. Ten stavebník zateplí a vytvoří i novou fasádu.

Částka 22 milionů korun na nový benešovský azylový dům zahrnuje také dotaci, o kterou město požádalo a podle místostarostky Benešova Nataši Brukové ji už má jistou.

Mohlo by vás zajímat: Biologický otec slavného režiséra pomáhal stavět týneckou vilu

„Máme potvrzených 85 procent z celkové částky,“ uvedla včera pro Deník. Část objektu, jehož se přestavba týká, využívá nyní Pečovatelská služba okresu Benešov. Ta tam provozuje nízkoprahové denní centrum se zimní noclehárnou. Ale část objektu je stále prázdná, bez využití. A právě tam vnikne ještě letos, do podzimu, azylový dům. V době přestavby uvedená zařízení právě tam fungovat nebudou.

„Přestěhují se do patra vedlejšího objektu, v němž je zatím provizorní azylový dům,“ připomněla místostarostka.

Benešovská radnice si od realizace projektu slibuje zvýšení dostupnosti sociálních služeb, kvality a další rozvoj systému sociální prevence. Tím má být vytvořen efektivní a úplný systém péče o osoby bez přístřeší, osoby sociálně vyloučené či ohrožené sociálním vyloučením.

Čtěte: Ať se dohodnou sami, myje si město ruce