Benešovská radnice na svém webu informovala, že se Městská policie Benešov v týdnu od 16. do 20. října zabývala průjezdností sídlišť s ohledem na pohyb složek IZS. „Vozidla zaparkovaná na komunikacích a v místech, která nejsou pro parkování určena, totiž zhoršují dostupnost a komplikují zásah záchranářské techniky, zejména pak hasičských vozů. Proplétání mezi zaparkovanými auty nebo hledání objízdné trasy zasahujícím složkám ubírá cenný čas, který by jinak věnovaly okamžitému řešení výjezdové situace,“ píše město.

Situace na sídlištích je podle vyjádření radnice neutěšená a navzdory opakovaným upozorněním, pravidelným cvičením simulovaných zásahů na sídlištích i pokutování špatně zaparkovaných vozů se tento špatný stav nemění. „Nebezpečí z prodlení při zásahu je stále aktuální,“ konstatuje město ve své zprávě.

Radnice proto apeluje na řidiče, aby při parkování byli ohleduplní.„Uvědomujeme si složitost parkování především v lokalitách sídlišť, kde dochází k velmi vysoké koncentraci obyvatel a tím i osobních vozidel, prosíme však obyvatele Benešova a řidiče, aby respektovali dopravní označení a neparkovali tam, kde nemají,“ zdůrazňuje.

Hlavní je podle vyjádření města jeden faktor: pro včasný dojezd vozů IZS na místo události je klíčové zachovat třímetrovou šíři komunikace.