V sobotu 16. října časně ráno vyjel jako první parní vlak do Kácova a dále Zruče nad Sázavou, jako součást oslav 120. výročí zahájení provozu úseku Kácov – Světlá nad Sázavou.

V Benešově byl program zahájen v 10 hodin. Potom se rozjely různými směry jízdy zvláštních vlaku. Jízd bylo po celou dobu konání akce přes 20. Bohatý program byl i v samotném depu. Bylo zde rozhodně co prohlížet - parní, motorové a elektrické lokomotivy z ČR, Rakouska, Slovenska, Německa a Maďarska. Část lokomotiv se i svezla na točně, aby si je návštěvníci mohli prohlédnout ze všech stran, spolu s odborným komentářem.

Sobotu pak zakončilo noční statické fotografování. Nedění program se nesl v obdobném duchu, s tím že byl ukončen v 16 hodin.

Ze slavnostní otevření úseku cyklostezky z Votic do Olbramovic.
Místo vlaků začali mezi Voticemi a Olbramovicemi jezdit natěšení cyklisté

Popis jednotlivých exponátu by byl velmi dlouhý, ale za zmínku stojí vystavený salonní vůz Františka Ferdinanda d´Este z roku 1909, se kterým se měl i s manželkou Žofií Chotkovou vydat i 23. června 1914 na osudnou cestu do Sarajeva. Pro poruchu jednoho z ložisek na nápravě byli nuceni cestovat náhradními vozy.

Festival pořádal spolek Posázavský Pacifik, Prievidzský parostrojný spolok a společnost Steam Story Agency. Záštitu převzali ministr dopravy Martin Kupka a ministr kultury Martin Baxa, dále statutární zástupce hejtmanky Středočeského kraje Pavel Pavlík a ředitel Národního technického muzea Karel Ksandr.