Kvůli cvičení do Benešova dorazí přes 170 zdravotnických záchranářů a v roli zraněných bude jejich schopnosti prověřovat více než stovka připravených figurantů z řad dobrovolných hasičů, policistů a studentů.

„Celým letošním ročníkem P155 se bude prolínat v současné době velice aktuální téma – bezpečnost. Bezpečnost posádek, bezpečnost pacienta i bezpečnost vybavení,“ připomíná Monika Nováková, mluvčí Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Středočeského kraje, která akci tentokrát organizačně zajišťuje.

První den cvičení si účastníci prohlédnou stání zámek Konopiště a zvládnou také večeři. Podle programu na stránkách ZZS na ně však už ve 20 hodin čeká večerní překvapení. Jaké, to sice Benešovský deník už ví, ale po domluvě s mluvčí ZZS to pro samotné záchranáře zůstane dál utajeno.

Všichni ale už teď ví, že se hlavní část cvičení odehraje na parkovišti v někdejších benešovských Táborských kasárnách.

„Náš tým si pro účastníky připravil celkem desítku atraktivních míst s různorodými zdravotnickými i nezdravotnickými a nepříliš běžnými situacemi,“ naznačila Monika Nováková s tím, že místní znalost Benešovska účastníci nepotřebují, protože na daná místa je vyšle dispečer z mobilního operačního střediska prostřednictvím výzvy. „Kvůli tomu bude potřeba odpovídající počítačová technologie a ta bude pro všechny účastníky zajištěna,“ ujistila.

Kvůli cvičení si řidiči využívající k parkování někdejší seřadiště Táborských kasáren musí na dva dny, tedy na úterý 14. a středu 15. května najít k odstavení svého vozu jiné místo.

„Veřejně přístupná účelová komunikaci v Benešově, což je parkoviště v bývalých kasárnách v Táborské ulici, bude po oba dny zcela uzavřeno kvůli cvičení Intagrovaného záchranného systému,“ potvrdila Aneta Malá z Oddělení strategie a rozvoje MěÚ Benešov. „Omlouváme se za způsobené komplikace a prosíme o toleranci a pochopení. Zároveň děkujeme za respektování dopravního omezení, spočívající především v dočasném zákazu zastavení,“ dodala.