Dosud důležitá místa zastávají jen lidé, kteří k tomu byli vedením města pověřeni. Platí to pro dvě obchodní společnosti - Městská sportovní zařízení (MSZ) Benešov a Kulturní a informační centrum (KIC) a také pro příspěvkovou organizaci – Muzeum umění a designu (MUD).

MSZ vede dočasně, poté co skončil Petr Kotouč dosazený bývalým vedením města, někdejší vedoucí plaveckých bazénů MSZ, Jaroslav Hruška. V KIC nahradili předešlé jednatele, Petra Hostka a Stanislava Dvořáka, současný zastupitel Luboš Machulda a Václav Pošmurný. Jen na místě vedoucího pracovníka MUD zůstala jako pověřená zastupováním funkce ředitele, Lenka Škvorová.

„Vyhlásili jsme výběrové řízení na místo jednatel – ředitel / jednatelka – ředitelka a ještě předtím jsme na valné hromadě KIC schválili zadávací podmínky konkurzu,“ potvrdil starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

Výběr nových vedoucích další dvou jmenovaných organizací, nejspíš ještě nějaký čas potrvá. Důvodem jsou některé stále nedořešené otázky předešlého fungování organizací. „V tom ještě nejsme tak daleko, zatím tam probíhá audit hospodaření,“ připomněl benešovský starosta k zamýšlenému výběrovému řízení pro lídra Městských sportovních zařízení.

Konkurz město samozřejmě vyhlásí i na post ředitele MUD. Přípravu na něj má na starosti místostarosta Zdeněk Zahradníček. „Výběrové řízení vypíšeme za tři týdny, maximálně měsíc. Nového, řádně jmenovaného ředitele, chceme do muzea dosadit proto, že paní Škvorová je řízením pověřena už dva roky,“ vysvětlil benešovský místostarosta.

Podle něj město nehledá nového direktora proto, že by nebylo spokojeno s prací pověřené vedoucí nebo celé instituce, ale proto, aby uvedlo situaci v muzeu do normálu.